DUYGU PINARCI

Dengeli ve sağlıklı beslenmeyi yaşam tarzı yapmak için size yardımcı oluyorum.

Merhaba !

Ben Diyetisyen Duygu Pınarcı.

Öncelikle siz değerli ziyaretçilerime kendimle ilgili bilgiler vererek söze başlamayı uygun görmekteyim.

Akademik Geçmişim Hakkında

Profesyonel eğitim hayatıma Trakya Üniversitesi Gıda Teknolojisi bölümünde başlayıp, okul birincisi olarak bu bölümden mezun oldum. Daha sonra İnönü Üniversitesi Gıda Mühendisliği bölümünde eğitim hayatıma devam ettim. Gıda ile ilgili temel eğitimlerimi burada tamamladıktan sonra, Esenyurt Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümüne geçiş yaptım. Esenyurt Üniversitesi’nden yüksek onur derecesi ile mezun oldum.

Peki Şuan Ne Yapıyorum ?

Yüksek lisans eğitimimi fitoterapi bilimi alanında sürdürmekteyim. Ayrıca Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesinde Yiyecek İçecek Öğretmenliği eğitimimi tamamladım. Bu alanda Uçak hostesi, Aşçı, Servis Elemanı, Aşçı yardımcısı eğitimlerini vermekteyim.

Çalışma hayatıma “Duygu Pınarcı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’mde son sürat devam etmekteyim. Diyetisyen olduğumdan beri, müşterilerime özel beslenme koçluğu ve sürdürülebilir yaşam değiştiren hizmetler sunmak için çalıştım.

En önemlisi, edindiğim bilgilerin gerçekten insanların kendilerini iyi hissetmelerine nasıl yardımcı olabileceğini gördüm.

Büyüklerimizin de öğretisini unutmadan “Her şey ölçüsünde güzeldir” felsefesine yürekten inanıyorum ve müşterilerimden katı kurallarla uygulanan diyet zihniyetini terk etmelerini sağlayarak, bütün gıdaların tadını çıkarmaları için profesyonel yöntemler uyguluyorum.

İyi bir diyetisyen ve sağlık koçu oldum çünkü gıda ile ilişkimizi daha iyi anlayarak ve sağlıklı, gerçekçi değişiklikler yapma konusunda rehberli destekle herkesin sağlık hedeflerine ulaşabileceğine ve iyi yaşayabileceğine gerçekten inanıyorum.

Artık deneyimlerimi ve bilgilerimi kilo vermenin ötesine geçmek için kullanıyorum çünkü beslenme ve sağlık için kilodan çok daha fazlası var. Sağlıklı alışkanlıkları nasıl oluşturacağınızı göstererek ve gerçekten hak ettiğiniz sağlıklı yaşam tarzına giden yolun her adımında size rehberlik ederek kendinizi en iyi şekilde hissetmenize yardımcı olabilirim.

Buna Tatlılar da Dahil mi ?

Evet 🙂 buna tatlı da dahil fakat nasıl tatlı ? işte bunu benimle birebir görüşerek öğrenebilirsiniz.

Benim tutkum tabii ki sağlık ve beslenme; ama aynı zamanda ailemle birlikte mutfakta yemek pişirmeyi ve aktif olmayı da seviyorum. Koşma, evde video antrenmanları, basketbol, bisiklete binme ve yürüme dahil çoğu fiziksel aktiviteden keyif alıyorum. Kişisel ve aile zamanını iş zamanı kadar önemli hale getirmeyi öğrendim. İş yapmayı, okumayı, ailemle çok verimli zamanlar geçirmeyi, arkadaşlarımla dışarıda olmayı ve sosyal aktivitelerle kendimi geliştirmeyi çok seviyorum.

Sağlık, beslenme, yemek pişirme ve daha birçok nitelikle önerimle ilgili, her şeye olan tutkumu hepinizle paylaşmanın bir yolu olarak kullandığım, sağlıklı bir yaşam tarzı, faydalı sebzeler, yemek ve fiziksel egzersizler üzerine yazılarımı sizlerle buluşturduğum bu sitede çok daha ileri kademelerde paylaşımlar yapma hedefini taşıyorum.

Diyetisyen Duygu Pınarcı Nasıl Çalışır ?

Merak ettiğiniz soruya geldim 🙂

insanları kendileri için işe yarayan sağlıklı yaşam tarzlarına yönlendirerek kendilerini iyi hissetmelerine yardımcı oluyorum. Onlara, iyi sağlık ve zindeliğin irade gücü veya sihirli haplardan çok, vücudunuza nasıl davrandığınız ve vücudunuzun ona verdiğiniz yiyeceğe nasıl tepki verdiğiyle ilgili olduğunu öğretiyorum. Bana diyet konusunda profesyonel yardım almak için gelen danışanlarımla her birinin kendine özel diyet programını çıkarmak gibi bir işlem uygulamıyorum ama şuna emin olun tüm süreçleri analiz ederek ilerliyoruz, bunu yapmak zorundayız çünkü her insanın fiziksek anatomisi aynı olmadığı gibi dayanıklılık ölçüsündeki yeterliliği aynı olmayabiliyor. Bu yüzden de yoğun irtibatta kalarak, danışanlarımdan güncel bilgi alarak zaman yönetimini başarıyla sağlamış oluyoruz.

Benden Diyet Danışmanlığı talep ettiğinizde, basit ve temelden uygulama ile hareket etmenin doğru strateji olduğunu düşündüğüm için şu şekilde yöntem uyguluyorum.

Öncelikle Duygu Pınarcı Beslenme ve Diyet Danışmanlığı Merkezi’nden danışmanlık alanlar “Beslenme Tarz”larına nasıl hakim olmaları gerektiğini öğreniyorlar. Yani yeme alışkanlıklarını değiştirerek, yeme ölçülerini hayatlarını en rahat şekilde idame ettirebilecekleri orana çekmelerini sağlıyoruz.

Günlük rutin anlamda ne yiyorsanız, bunu ne kadar oranda yemelisiniz ? ve yeme oranlarınızı nasıl dengeleyebilirsiniz ? işte bunu öğretiyorum. Her danışan yedikleri öğünlerin resimlerini porsiyon kontrolünü yapabilmem için bana atıyorlar.

İletişim ve Süreç Analizi Benim Başarı Pusulam !

Danışanlarımla her zaman güncel olarak yiyecekler üzerine sohbet ediyoruz ve iş yerinde çıkan yemekler ve evde hazırladıkları yemekler dahil olmak üzere mutlaka soru ve cevaplandırmalarımızla aksiyon sağlıyoruz.

Eğer o gün çok farklı yiyecekler yedilerse, akşam nasıl dengeleyebileceklerini onlara öğretiyorum yani güncel olarak değişken ve uyumlu bir program sağlıyoruz. Bu liste güncel olarak yediklerinden oluşmakta ve porsiyon miktarları da yeme ölçülerine göre değişkenlik göstermektedir.

Neyi Başarıyoruz ?

Kanıta dayalı ve hedefe yönelik tavsiyeler aracılığıyla, hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak en gerçekçi eylemleri belirlemenize yardımcı olacağım. Her randevu, ister bir hastalığı olanlar, isterse sadece iyi kalmak isteyenler için olsun, her kişinin benzersiz beslenme ihtiyaçlarını ve yaşam tarzını karşılayacak niteliklere sahip olmasını amaçlayarak uygulamak üzerinedir.

Söz Veriyorum !

Size vücudunuzu en iyi şekilde olması gereken gıdalarla nasıl besleyeceğinizi göstereceğim. Vücudunuz için neyin kötü olduğuna değil, neyin iyi olduğuna odaklanmak. Kendinizi aç bırakmadan veya lahana yemeden vücudunuzu iyi sağlık ve beslenmeyi teşvik edecek şekilde beslerseniz, hedeflerinize ulaşacak ve onları koruyacaksınız.

Amacınız daha fazla enerjiye sahip olmak, hastalık semptomlarını hafifletmek, hastalıkları önlemek, daha genç hissetmek, sağlıklı kilo vermek veya beslenmeyle ilgili herhangi bir hedefe ulaşmak olsun, size tam olarak nasıl ulaşacağınızı göstereceğim.

Yemekle benzersiz ilişkinizi anlamanıza, hedeflerinizi belirlemenize, gerçekleştirmenize ve sürdürmenize ve kendi cildinizde gerçekten iyi hissetmenize yardımcı olabilirim.

Görev Yaptığım Kurumlar

 • Ülker Gıda A.Ş.
 • Faruk Güllüoğlu Baklavaları
 • Milli Eğitim Bakanlığı
 • Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi
 • Esenyurt Necmi Kadıoğlu Devlet Hastanesi
 • Elze Catering Gıda San. Ltd. Şti.

Katıldığım Kurs ve Seminerler

 • ISO 22000 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi
 • Akreditasyon / Sertifikasyon Yapısı ve Önemi
 • İlk Yardım Gönüllüleri Eğitimi
 • Sporcularda Beslenme Eğitimi
 • Türk İşaret Dili Eğitimi Programı
 • Özel Eğitim Uygulamaları Kursu
Dyt. DUYGU PINARCI
Dyt. DUYGU PINARCIBeslenme ve Diyet Uzmanı
Diyetisyen Duygu PINARCI

Beslenme Programları

 • Yeme Bozukluklarında Beslenme
 • Yaşlılık Dönemi Beslenmesi
 • Sporcu Beslenmesi
 • Kalp Damar Hastalıklarında Beslenme
 • Gebelik Dönemi Beslenmesi
 • Ergenlik Dönemi Beslenmesi
 • Emziklik Dönemi Beslenmesi
 • Diyabette Beslenme
 • Dengeli Beslenme Programı
 • Çocukluk Çağı Beslenmesi
 • 0-3 Yaş Beslenmesi
Detaylı Bilgi

Diyet Programları

Detaylı Bilgi
0
DANIŞAN
0
Çalışma Saati
0
Çalışan
0
Memnuniyet Mesajı

Online Randevu

Form bilgilerini eksiksiz doldurup gönderin, randevunuzu birlikte planlayalım.